V Warsztaty Teatralne

24 listopada 2017 r. w godzinach 17.00 – 20.00 już po raz piąty odbyły się warsztaty teatralne dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej. Uczestniczyło w nich 44 dzieci z klas: IVa, IVb, IVd, Va, Vb, Vc, VIa, VIb, VIc. Szkolni artyści zostali podzieleni na grupy, które przygotowywały inscenizacje znanych i lubianych baśni.

Grupa pani Anny Gralec zaprezentowała „Jasia i Małgosię”.

Uczniowie pod opieką pani Beaty Kowalskiej wystawili „Kopciuszka”.

Pani Małgorzata Mizera wybrała „Czerwonego Kapturka”.

Podopieczni pani Doroty Nowak przedstawili „Świniopasa”.

Pani Patrycja Skwira przygotowała uczniów do inscenizacji „Kota w butach”.

Uczestnicy byli bardzo zaangażowani: sami projektowali i wykonywali stroje, niektórzy wcielili się w role charakteryzatorów czy scenografów. Wspólnie ze swoimi opiekunami przygotowywali dekoracje, dbając o charakterystyczne szczegóły wystawianych baśni. Zapału i inwencji nikomu nie brakowało, każda z grup chciała się jak najlepiej zaprezentować. Kiedy wreszcie przyszedł czas na przedstawienia poszczególnych zespołów, pozostali uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali występy swoich koleżanek i kolegów.  Wszyscy świetnie się bawili i z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie.

Autor: Dorota Nowak