W krainie prądu elektrycznego

Dnia 18 stycznia uczniowie z klasy 3a wysłuchali pogadanki edukacyjnej pod hasłem „W krainie prądu elektrycznego”. Pogadankę przedstawił dzieciom Rodzic naszej uczennicy Pan dr inż. Paweł Pijarski, który jest wykładowcą na Politechnice Lubelskiej w Lublinie.

a

Dnia 18 stycznia uczniowie  z klasy 3a wysłuchali pogadanki edukacyjnej pod hasłem „W krainie prądu elektrycznego”. Pogadankę przedstawił dzieciom Rodzic naszej uczennicy Pan dr inż. Paweł Pijarski, który  jest wykładowcą na Politechnice Lubelskiej w Lublinie.

Uczniowie brali udział w doświadczeniach, jakie przedstawił Pan Pijarski  na temat odkrycia prądu i światła; poznały historię oświetlenia – od iskry do żarówki oraz zjawisko fotoelektryczne. Oglądały zdjęcia największych elektrowni w Polsce i zapoznały się z  ich rodzajami. Rozwiązywały krzyżówkę i zadawały mnóstwo pytań dotyczących tematu.

Każdy uczeń otrzymał certyfikat, że uczestniczył w takiej pogadance a także potwierdzający, że potrafią bezpiecznie posługiwać się prądem.

Lekcja zaprezentowana przez Rodzica przyniosła wiele naukowej mądrości a także wiele radości. Miłą niespodzianką były gadżety dla dziecka  związane z elektryką.

Miło mieć tak zdolnych Rodziców, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Nauczyciele klasy 3a

Przejdź do treści