Walentynkowa wymiana pocztówkowa w klasie 1b

W dniu świętego Walentego w szkole wiele się działo. Dzieci miały różne pomysły na wyrażanie wzajemnej sympatii, obdarowywanie się miłymi słowami, czy własnoręcznie wykonanymi karteczkami.

Ciekawy sposób na uczczenie tego zwyczaju i integrowanie się z innymi  znaleźli uczniowie z klasy 1b. Nawiązali pocztówkową korespondencję
z pierwszoklasistami uczęszczającymi do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 30 im. Królowej Jadwigi w Radomiu, by wspólnie z nimi pielęgnować walentynkową tradycję oraz obdarować się  miłymi słowami i radością. Dzieci z klasy 1b wykonały walentynkową kartkę, dołączyły do niej smakołyki w kształcie serduszek z załączonymi pozdrowieniami i przesłały do rówieśników z klasy 1b PSP nr 30. W zamian, od dzieci z tej szkoły, otrzymały równie piękną walentynkową pocztówkę z życzeniami, pozdrowieniami i słodkimi upominkami. Radości z tej korespondencji było co niemiara!
Tak nawiązała się współpraca między pierwszoklasistami obu szkół.
Mamy nadzieję, że  przetrwa, a dzieci będą mieć okazję, aby się kiedyś spotkać.

Autor: Wioleta Wełpa