Warszawa da się lubić…

7 października 2019 r. uczniowie klas 3a i 3b wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd owocował w liczne atrakcje. Pomimo wczesnej godziny wyjazdu nikt nie narzekał na brak energii i zapału do zwiedzania.

7 października 2019 r. uczniowie klas 3a i 3b wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd owocował w liczne atrakcje. Pomimo wczesnej godziny wyjazdu nikt nie narzekał na brak energii i zapału do zwiedzania.

Naszą przygodę w stolicy rozpoczęliśmy od obejrzenia spektaklu w Teatrze Palladium pt. „Najpiękniejsze bajki baletowe”. Przedstawienie przeniosło nas do roztańczonego i kolorowego świata baśni i baletu. Niezwykła muzyka oraz przepiękne kostiumy oczarowały wszystkich. Przez chwilę mogliśmy się poczuć jakbyśmy byli w bajce. Po tym niesamowitym widowisku uczniowie mogli porozmawiać z aktorami, zrobić z nimi zdjęcia oraz zdobyć autografy ulubionych bohaterów.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta. Rozpoczęliśmy od Placu Zamkowego. Zebraliśmy się wokół Kolumny Zygmunta III Wazy, gdzie nasza przewodniczka opowiedziała nam krótką historię miasta Warszawy. Mogliśmy podziwiać piękno Zamku Królewskiego oraz pobliskich kamienic. Następnie przeszliśmy na Rynek Starego Miasta, gdzie w centralnej części stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Przypomnieliśmy sobie legendę związaną właśnie z herbem Warszawy. Ogromną radość sprawiła uczniom możliwość zakupu pamiątek na Starym Mieście związanych ze stolicą naszego kraju.

Następnie przejechaliśmy w kierunku Stadionu Narodowego. Możliwość zwiedzania obiektu trasą „Piłkarskie Emocje” wzbudziła zachwyt i radość nie tylko u chłopców ale również u żeńskiej części naszej wycieczki. Poznaliśmy historię stadionu oraz najważniejsze informacje związane z obiektem. Zobaczyliśmy loże dla VIP-ów, pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz weszliśmy na najwyżej położony sektor. Pytaniom do przewodnika nie było końca.

To był ostatni punkt naszej wycieczki. Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Pozostały miłe wspomnienia, bo Warszawa naprawdę da się lubić…

Izabela Czarnecka

Anna Murawska

Anna Staniewska

Agnieszka Szewczyk

 

 

Przejdź do treści