Warsztaty czytelnicze

Kiedy wspominałyśmy uczniom o warsztatach czytelniczych, kręcili nosami. Wiadomo, jak czytanie, znaczy nuda. A tymczasem okazało się, że dyskusje o nim, rozsupływanie zagadek i całe mnóstwo mędrkowania to coś, co przypadło naszym dzieciakom do gustu. Zgodnie z tym, co udało się zaobserwować podczas warsztatów i wyłuskać z ich opowieści tuż po, było całkiem przyjemnie!

Warsztaty czytelnicze odbyły się 16 i 17 listopada w obu bibliotekach naszej szkoły. Uczniów odwiedziła pani Katarzyna Sikora, reprezentująca Wydawnictwo Zakamarki. Czemu akurat takie spotkanie? Otóż książki z tego wydawnictwa szturmem zdobyły ostatnie wybory najlepszych książek, zajmując wysokie lokaty w rankingu. Zatem postanowiliśmy sprawdzić, co takiego w nich jest, że są aż tak popularne.

Okazuje się, że dla młodszych dzieci seria detektywistyczna to nie lada gratka, natomiast dla starszych uczniów książki, z którymi mogą filozofować, to strzał w dziesiątkę! Już postanowiliśmy, że zakupimy je koniecznie, gdy tylko pozyskamy odpowiednie środki.

Pani Kasia przekonała wielu, że czytanie się opłaca. Aż miło było popatrzeć na dyskusje, na wypieki i emocje, jakie towarzyszyły podczas warsztatów. Atmosfera była bardzo pozytywna i z uśmiechami dzieci opuszczały biblioteki. Oby tak było za każdym razem!

Pani Kasi dziękujemy serdecznie za wizytę, za wytrwałość (sześć grup dziennie, i dla każdej cała porcja uśmiechu i energii) i za dobre słowo. Nauczycielom i uczniom – za odwiedziny, współpracę i udział. Wierzymy, że tego typu wydarzenia jeszcze bardziej pokażą, jak ważne jest czytanie i ile może nieść ze sobą przyjemności.

Beata Wrzesień, Ewelina Krasińska