Wielki Test Wiedzy o Radomiu

1 marca 2020 r. w Resursie Obywatelskiej odbyła się siódma edycja Wielkiego Testu Wiedzy o Radomiu. Konkurs towarzyszy obchodom święta patrona miasta – św. Kazimierza. Naszą szkołę reprezentowała drużyna: p. Justyna Przydatek, p. Marta Sobień i p. Patrycja Skwira.

 

1 marca 2020 r. w Resursie Obywatelskiej odbyła się siódma edycja Wielkiego Testu Wiedzy o Radomiu. Konkurs towarzyszy obchodom święta patrona miasta – św. Kazimierza. Naszą szkołę reprezentowała drużyna: p. Justyna Przydatek, p. Marta Sobień i p.  Patrycja Skwira.

Zmagania konkursowe składały się z 4 części.  Łącznie należało odpowiedzieć na 60 pytań, które w tym roku były wyjątkowo trudne i podchwytliwe. Autorzy pytali między innymi o to, ile kantorów mieści się w kamienicy przy ul. Malczewskiego 12 obok Resursy, jakim zdaniem kampanię wyborczą do Sejmu rozpoczął obecny poseł Konrad Frysztak i gdzie rosną dwa pomnikowe buki noszące wspólne imię Antoni. Z tak trudnymi kwestiami walczyły 24 drużyny.

Zmagania konkursowe były bardzo zacięte. Naszej ekipie nie udało się, niestety, stanąć na podium. Zwyciężyła grupa reprezentująca Oddział Miejski PTTK w Radomiu.

Gratulujemy naszym nauczycielom podjęcia wyzwania! Życzymy powodzenia w kolejnych edycjach!

 

Autor: Irmina Warmiak

Zdjęcia: Marta Sobień

a

Przejdź do treści