Wiosna, wiosna idzie…

21 marca uczniowie klas 4, 5, 6 i 7 na wesoło i sportowo przywitali wiosnę. Zabawę rozpoczęli uczniowie klas 4 i 5. Najpierw wybrali najbardziej „zieloną” osobę, ponieważ panie od języka angielskiego zorganizowały pokaz mody z okazji Dnia Świętego Patryka. Z ubiorem i modą związane było również kolejne zadanie, które należało wykonać. Uczniowie każdej klasy mieli „ubrać” swojego wychowawcę lub koordynatora w wiosenne, kolorowe elementy. Wszyscy zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności projektanta mody a panie wyglądały znakomicie. Następnie przyszedł czas na konkurencje sportowe. Nauczyciele wychowania fizycznego poprowadzili mini zawody sportowe, w których trzeba było popisać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również sprytem i dobrą organizacją. Wszyscy bawili się świetnie z nadzieją, że w końcu przyjdzie prawdziwa wiosna.

Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej ten wiosenny dzień spędzili zdrowo i aktywnie. W jednej sali gimnastycznej odbyły się rozgrywki w piłkę nożną. Wzięło w nich udział 8 drużyn – 3 żeńskie i 5 męskich. Każda z grup wymyśliła nazwę, która miała świadczyć o jej poczuciu humoru. I tak grali m.in. FC AC Pajace, Różowe Bawoły, FC Warzywka, Bochenki, Nietoperki. Walka był zacięta, ale dobry humor nie opuszczał nas do ostatniego gola. Natomiast w drugiej sali gimnastycznej panie wychowania fizycznego przeprowadziły zajęcia, które rozpoczęły się od zatańczenia Belgijki, następnie były ćwiczenia w parach i stretching. Poza tym każdy uczeń mógł wypić świeżo wyciśnięty sok z warzyw i owoców lub zjeść chrupiącą marchewkę. Zainteresowani zdrowym trybem życia mogli skorzystać z porad pani Pielęgniarki i sprawdzić swój Indeks Masy Ciała.