Wizyta w piekarni

„Jak powstaje chleb?” – na to pytanie nasze przedszkolaki już doskonale znają odpowiedź!

6 kwietnia dzieci z kl. 0c wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do piekarni, gdzie zostały w ciekawy i praktyczny sposób zapoznane z procesem wypieku pieczywa.

 

„Jak powstaje chleb?” – na to pytanie nasze przedszkolaki już doskonale znają odpowiedź!

6 kwietnia dzieci z kl. 0c wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do piekarni, gdzie zostały w ciekawy i praktyczny sposób zapoznane z procesem wypieku pieczywa.  Za drzwiami piekarni czekały je same niespodzianki. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość poznania pomieszczeń, w których „dziwne” maszyny wyrabiały ciasto, a także obserwowały pracę zatrudnionych osób. Naszym przewodnikiem była – p. Katarzyna Wojcieszek – Puch, która zaprosiła wszystkich do udziału w warsztatach wyrabiania i pieczenia bułeczek. Każdy przedszkolak mógł przy długiej stolnicy uformować swoją bułeczkę, które następnie wraz z innymi pysznościami trafiły do dużego pieca a po upieczeniu zostały nam przywiezione do szkoły. Dzieci same również mogły zabawić się w piekarzy i posługując się  dłuuugą drewnianą łopatą wkładały chleb do ogromnego pieca.

Odwiedziny w piekarni dostarczyły wszystkim dzieciom wielu niezapomnianych chwil i wzbogaciły o nowe doświadczenia. Przedszkolaki podziękowały p. Kasi i wszystkim pracownikom za dzień pełen wrażeń i pyszne bułki,  które upiekły.

Było bardzo interesująco, pachnąco i … gorąco.

Serdecznie dziękujemy Właścicielom „PIEKARNI WOJCIESZEK” oraz pracownikom.

Autor: Agnieszka Stefańska i Zofia Kosior

Przejdź do treści