XIII Radomska Olimpiada Młodzieży w Indywidualnych Biegach Przełajowych

W piątek 30 września odbyły się zawody XIII Radomskiej Olimpiady Młodzieży w Indywidualnych Biegach Przełajowych szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na błoniach przy Publicznym Gimnazjum nr 8 stawiło się kilkuset zawodników z niemal wszystkich radomskich szkół. Publiczną Szkołę Podstawową nr 14 reprezentowała drużyna chłopców w składzie: Bartosz Owsiany, Kacper Farbiś, Filip Wojtunik, Leon Wesołowski (klasy V), Oskar Mańkowski, Hubert Kaniewski, Jakub Jurczak i Igor Tomczyk (kl. VI). Na szczególne wyróżnienie zasługuje Kacper Farbiś, który zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej, pokonując ponad 80 innych zawodników. Dziewczęta ze szkoły podstawowej wystąpiły w składzie: Michalina Adamczyk, Nikola Piasta, Maja Wnukowska, Julia Wziątek (kl. V), Matylda Banyś, Aleksandra Faryna, Pola Gajos i Marta Kargulewicz (kl. VI).

Gimnazjum reprezentowane było jedynie przez chłopców z klas II: Kacper Cywka, Kacper Kosiec, Filip Pronin, Maksym Tarczyński. Dziewczęta również pojechały w niepełnym 6-osobowym składzie: Sandra Gumińska, Hanna Lutek, Julia Świniarska (kl. I), Aleksandra Kaczorowska, Zuzanna Łapot i Maria Żelazowska (kl. II). Najlepiej zaprezentowała się Zuzanna Łapot, która zajęła VIII miejsce wśród uczennic klas II gimnazjum.