Zaproszenie

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum do włączenia się w cykl działań Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji
24- 28 października

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów ze szkoły podstawowej  i gimnazjum do włączenia się w cykl działań

Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji 

24- 28 października                                  

 

Hasło tegorocznych obchodów brzmi:  Jestem podwójnie wyjątkowy

Harmonogram naszych działań obejmuje:

  • Szukanie i rozpoznawanie ,,dyslopokemonów” – codziennie w różnych miejscach na terenie szkoły będzie umieszczone zdjęcie znanego dyslektyka. Chętni uczniowie będą mieli za zadanie przygotowanie krótkiej informacji na temat odnalezionej osoby i dostarczenie notatki (zawierającej imię i nazwisko, zawód, profesję poszukiwanego) do biblioteki szkolnej. Wśród wytrwałych  rozlosujemy nagrody. Uczniowie kl.IV i V biblioteka w szkole podstawowej, VI i gimnazjum – biblioteka gimnazjum.
  • Zajęcia świetlicowe – ,,…podwójnie wyjątkowi ” ( klasy 4 – 6 , 21 października, godzina 14 )
  • Konkurs pt. ,, ZSI – jesteśmy wyjątkowi …”. Zadaniem będzie przygotowanie pracy plastycznej, przedstawiającej w czym nasza społeczność szkolna jest  inna, wyjątkowa, niepowtarzalna, dlaczego warto się tutaj uczyć. Prace należy złożyć u pani Anny Niziołek do 2 listopada 2016r. Regulamin konkursu w załączniku.
  • Paradę trudności ortograficznych – każdy uczeń będzie mógł przygotować strój, przebranie z regułą ortograficzną czy wyjątkiem i zaprezentować się  27 października (środa).
  • Kącik informacyjny dla nauczycieli i rodziców – ciekawe materiały do poczytania i wykorzystania w pracy z dzieckiem dyslektycznym.
  • Dyslektyczne ucho – zabawa dla chętnych uczniów klas 4 – 6 polegająca na wysłuchaniu i poprawnym zapisaniu wyrazu, który będzie codziennie podawany na początku lekcji przez radiowęzeł.  Podpisane kartki będą zbierane do skrzynki w pokoju nauczycielskim . Godzina zabawy będzie podawana każdego dnia w pokoju nauczycielskim.

Organizatorzy: Ewelina Krasińska, Edyta Pawlak- Grotek, Agata Kacprzak, Patrycja Skwira, Marta Sosińska, Tatiana Agatowska, Anna Niziołek, Beata Kowalska.

ZAŁĄCZNIK Regulamin Konkursu Plastycznego

Przejdź do treści