Zbiórka pieniędzy na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zbiórce pieniędzy na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zbiórce pieniędzy na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  Fundacja ta została powołana do życia w 2000 r. jako organizacja, której działalność ma upamiętniać pontyfikat Jana Pawła II. Jej głównym celem jest wspieranie uzdolnionych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy nie mają funduszy na rozwijanie swoich talentów. Stypendysta musi mieć minimalną średnią ocen 4,8, trudną sytuację finansową oraz pochodzić z małej miejscowości. Obecnie programem stypendialnym objętych jest 2500 uczniów. Ta fundacja różni się od innych tym, że wspomaga nie przez rok, lecz przez cały okres kształcenia.

Patronem naszej szkoły jest święty Jan Paweł II, człowiek nawołujący do miłosierdzia. Naturalnym więc odruchem jest dla nas pomagać osobom biedniejszym. Wiele uczniów zebrało się w imię tej myśli, co w pewnym momencie zmieniło się w przyjacielską rywalizację. Przyniosło to efekt, gdyż w tym roku udało nam się zebrać aż  11800 zł!

Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w zbiórce bądź wspomogły ją. Zachęcamy również wszystkich wahających się do przyłączenia się za rok – każdy z Was może przyczynić się do czegoś wielkiego w imię pomocy!

Autor: Maria Żelazowska, kl. 2gC

Ewa Warmiak – koordynator zbiórki

Przejdź do treści