Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi. Obchody Dnia Ziemi w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 14 Integracyjnej im. Jana Pawła II w Radomiu

Dnia 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to największe na świecie święto ekologiczne, obchodzone w 192 krajach.

 

Dnia 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to największe na świecie święto ekologiczne, obchodzone w 192 krajach. I choć pandemia aktualnie ogranicza nam możliwość swobodnych międzyludzkich kontaktów, nie stanie to na przeszkodzie, żeby rozważnie świętować i zwrócić uwagę na ten szczególnie ważny dla nas wszystkich dzień. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Jesteśmy z nią związani – dzięki niej żyjemy! Obowiązkiem wszystkich ludzi jest troska o czystość Ziemi  i dbanie o nią każdego dnia.

 

„Ziemio nasza, ziemio miła,

Tyś nas wszystkich wykarmiła,

Twe powietrze, lasy, woda,

To największa twa uroda.

Więc człowieku, pilnuj srodze,

By nie padło wszystko w trwodze,

Bo gdy zniszczysz wszystko wszędzie

To i Ciebie też nie będzie.”

                                          Magda Syguła

 

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej inscenizacji wiersza Anety Kierzkowskiej pt. „Ziemia u doktora” oraz prezentacji: „Dzień Ziemi – 22 kwietnia świętem naszej planety”. Namawiamy również koleżanki i kolegów z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 do wykonania plakatu związanego z ochroną środowiska lub eko-zabawki z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Na prace czekamy do 27 kwietnia, a galeria wszystkich dziecięcych wytworów ukaże się wkrótce na stronie naszej szkoły.

 

Pozdrawiamy i życzymy miłego świętowania Dnia Ziemi

uczniowie klasy 2b i 2c oraz Panie:
Ewa Kaczmarek, Sylwia Pietrus, Alicja Pawlin – Chłopicka, Karolina Pawłowska

 

 

PREZENTACJA

 

 

Przejdź do treści