Konkurs recytatorski „Spotkanie z Poezją”

28 października 2016 roku odbył się w bibliotece gimnazjum konkurs recytatorski „Spotkanie z Poezją”. To cykliczne, coroczne spotkanie biblioteczne, ma na celu wyłonić spośród naszych uczniów najlepszych mówców. Nie jest to łatwe zadanie, bowiem całą istotę utworu, jego emocje, przekaz, trzeba zmieścić w krótkim występie. Niemniej są wśród naszej młodzieży ci odważni, którzy stanęli w szranki recytatorskie.

Tegoroczny konkurs miał dwie tury, oddzielnie dla klas 4-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum. Pierwsza tura konkursu odbyła się o godzinie 12.05, a do konkursu przystąpiło pięć osób. W komisji konkursowej zasiadały panie: Beata Kowalska, Patrycja Skwira i Edyta Pawlak-Grotek. Decyzją jury wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

1. Zofia Tatarek (4b)
  2. Hubert Kaniewski (6c)
  3. Aleksander Kozera (5c)

Druga tura obejmowała uczniów gimnazjum, odbyła się o godzinie 14.00, do konkursu przystąpiło siedem osób. W komisji oceniającej uczniów znalazły się panie: Irmina Warmiak, Agnieszka Gazda i Tatiana Agatowska. Decyzją jury zwyciężyli:

1. Ernest Jarosiński (1gB)
  2. Magdalena Jaroszek (3gA)
  3. Maria Wlazło (1gC) i Kinga Frączek (3gA)

Gratulujemy zwycięzcom, bowiem będą oni reprezentowali naszą szkołę w konkursach pozaszkolnych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom – odwagi, opanowania, prób i występów. Tak naprawdę wszyscy jesteście zwycięzcami, bez względu na ostateczny wynik.

Dziękuję wszystkim paniom z jury za poświęcony czas, za gorące dyskusje podczas przydzielania miejsc zwycięskich, za naszą wspólną przyjemność obcowania z poezją mówioną.

Ewelina Krasińska, nauczyciel-bibliotekarz