Lekcja przyrodnicza drugoklasistów

Dnia 24 listopada uczniowie z klasy 2a gościli w klasie Pana Wiesława Grzyba – myśliwego. Był to dziadek jednej z naszych uczennic (Hanny Nowak), który chciał się podzielić informacjami dotyczącymi swojej pracy, a zarazem wielkiej pasji i zamiłowania do tego czym się zajmuje.

Dnia 24 listopada uczniowie z klasy 2a gościli w klasie Pana Wiesława Grzyba –  myśliwego. Był  to dziadek jednej z naszych uczennic (Hanny Nowak), który chciał się podzielić informacjami dotyczącymi swojej pracy, a zarazem wielkiej pasji i zamiłowania do tego czym się zajmuje. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca myśliwego, poznały wiele ciekawostek dotyczących  przyrody i zwierząt leśnych, oraz jak należy dbać o zwierzęta zimą, a także o te które chorują lub są zagrożone.  Uczniowie z zaciekawieniem zadawali pytania, a pan myśliwy odpowiadał na każde z nich z wielkim zaangażowaniem. Na koniec odbył się konkurs przyrodniczy  po którym dzieci otrzymały wspaniałe nagrody – zakładki do książek oraz kalendarze.

Mamy nadzieje, że wśród naszych uczniów wyrośnie taki wspaniały pasjonat swojej pracy jakim jest Pan Wiesław Grzyb –myśliwy; miłośnik przyrody  i zwierząt.

Autor: Agnieszka Krawczyk, Sylwia Kratke

 

Przejdź do treści