Mikołajkowy Maraton Fitness

W poniedziałek 4 grudnia w ramach Projektu Edukacyjnego odbył się Mikołajowy Maraton Fitness. Głównym celem imprezy było propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie, że „WF nie musi być nudny”.

W poniedziałek 4 grudnia w ramach  Projektu Edukacyjnego   odbył się  Mikołajowy  Maraton Fitness.  Głównym celem imprezy było propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie, że „WF nie musi być nudny”.   W tym sportowym wydarzeniu wzięło udział około 70 osób, dziewczęta ze  szkoły podstawowej i gimnazjum.  Zaprezentowane zostały 3 lekcje  fitness. Pierwszą prowadziła Pani Monika Giermuda  licencjonowany instruktor ze szkoły tańca ROCKSTEP. Razem z nią uczennice wzięły udział w zajęciach Zumby. Gorące rytmy, energetyzująca muzyka, pozytywna energia zagwarantowały super zabawę!

Drugą lekcją był obwód stacyjny,  prowadzili go nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły. W ciągu 1 minuty uczestnicy wykonywali ćwiczenia, po czym zmieniali się. Na poszczególnych stanowiskach wykorzystane zostały różne przybory, które na co dzień służą podczas zajęć wychowania fizycznego.  Następnie  uczennice wzięły udział w lekcji zdrowego kręgosłupa, gdzie przy użyciu lasek gimnastycznych zaprezentowane zostały ćwiczenia wzmacniające.  Na zakończenie dla relaksu i odprężenia – stretching. Całej imprezie  towarzyszył Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę”, odnoszący się do strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania  za bezcenną pomoc w zorganizowaniu imprezy: Grażynie Ferenc, Agacie Kacprzak, Ewelinie Krasińskiej, Annie Niziołek, Annie Malatyńskiej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania, energii i wytrwałości –

nauczyciele wychowania fizycznego.