Ponowne otwarcie galerii malarskiej

23 października 2015 r. po raz kolejny odbyło się uroczyste otwarcie nowego sezonu Galerii Artystów XXI wieku. Na szkolnym holu wyeksponowano szereg znakomitych dzieł wspaniałych artystów.

23 października 2015 r. po raz kolejny odbyło się uroczyste otwarcie nowego sezonu Galerii Artystów XXI wieku. Na szkolnym holu wyeksponowano szereg znakomitych dzieł wspaniałych artystów.

Prace można podzielić na dwie grupy.

Tematem przewodnim jednej z wystaw jest kudłate zwierzę. Warto zwrócić uwagę na niesamowitą fantazję twórców, nietuzinkowe zestawienie faktury oraz barwy. Te wspaniałe dzieła zostały wykonane trudną i żmudną techniką kolażu przez uczniów klas piątych. Połączenie kredki, farby oraz różnego rodzaju tkaniny, jest niezwykle skomplikowaną pracą. Godnym uwagi jest fakt, że na wystawie znajdują się prace wszystkich piątoklasistów uczęszczających do Zespołu Szkół Integracyjnych w Radomiu. To bardzo rzadko spotykane zjawisko, aby tak wiele talentów znalazło się w jednej szkole. Tym bardziej jesteśmy dumni, że dzisiaj możemy ich wszystkich poznać i podziwiać te cudowne prace.

Druga część wystawy to prace wykonane przez początkujących artystów – uczniów klas 0 – 3. Mimo tak młodego wieku twórców i ich niewielkiego doświadczenia w tworzeniu sztuki, już dziś wiele obrazów urzeka swoim pięknem i pomysłowością.

Wiele tych wspaniałych prac nie powstałaby, gdyby nie czujne oko, fachowe wskazówki oraz ogromna życzliwość nauczyciela plastyki – pani Anny Niziołek.

Uroczystego otwarcia wystawy dokonali: pan Jan Rychlicki – dyrektor Zespołu Szkół Integracyjnych w Radomiu, który zawsze wspiera uczniowskie działania oraz Hubert Kaniewski – zastępca przewodniczącego Rady Uczniowskiej szkoły podstawowej. Uczniowie, którzy przybyli na wystawę z wielkim zainteresowaniem przyglądali się wyeksponowanym pracom. W związku z tym, że cały rok trzymamy formę, to uczniowie klasy 5b przygotowali zdrowe przekąski w postaci z owoców.

Autor: A. Iwańska

a

Przejdź do treści