Sport rzeźbi ciało i duszę!

25 listopada 2016 roku w Zespole Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II odbył się festyn sportowo – edukacyjny, który miał na celu promowanie zdrowego stylu życia, zachęcania do treningów i uprawiania sportu.

25 listopada 2016 roku w Zespole Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II odbył się festyn sportowo – edukacyjny, który miał na celu promowanie zdrowego stylu życia, zachęcania do treningów i uprawiania sportu.

W festynie uczestniczyły zaproszone przez szkołę radomskie kluby sportowe, taneczne, animacyjne: Klub Sportowy START Radom, Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego „Olimpijczyk”, Szkoła Tańca ROCKSTEP, Centrum Tańca Monika &Roman PAWELEC, Akademia Tańca CMG, Radomski Klub Sportowy OYAMA, Cheerleaders Radom, Studio Edukacji Artystycznej „PINEZKA”, Klubu Sportowy Capoeira.

Widowisko było porywające. Na sali gimnastycznej zgromadził się taki tłum, że już po chwili tylko szczęśliwcy mogli podziwiać pary taneczne czy sztukmistrzów walk. Emocji dodawała również loteria fantowa, której gadżety sponsorowała Rada Rodziców przy ZSI, Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, Fig And, POP GYM, WKS Czarni, MKS RADOMKA, Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego.

Jakby tego było mało, w holu gimnazjum ZSI odbywał się park edukacyjny, obfitujący w przeróżne atrakcje. Stanowisko z robotyką oblegali miłośnicy klocków i programowania, a kto miał odwagę, mógł się zapoznać nieco bliżej z gotowym robotem. Obok urzędował magik – iluzjonista, który wyprawiał czary z kartami. Na środku ulokowali się malarze twarzy i włosów, nic zatem dziwnego, że uczestnicy mieli kolorowe włosy czy buzie. Świadkiem tych wydarzeń bez wątpienia była krówka FigAnd-u, która wędrując z koszem słodyczy, była zdecydowanie najwyższym uczestnikiem festynu!

W takt wydarzeń wirowała chusta animacyjna, podrywana rękoma dzieci i ich głośnym śmiechem. To jeszcze nie wszystko. Oblegano stanowisko z ciastem, kawą i herbatą, bo trzeba było sił, by to wszystko, co dzieje się na festynie móc zobaczyć i spróbować. Stanowiska z modelarstwem i pracami plastycznymi budziły szacunek, ciekawość i podziw. Stanowisko Tomatisa obsługiwały dwie panie, które badały uważność słuchową, obok ulokowały się panie ze „Zdrowych Bucików”, które badały wady postawy w zakresie stóp. Cuda wyczyniało też Studio Edukacji Artystycznej „PINEZKA”, bawiąc dzieci niezwykłymi gadżetami i umiejętnościami.

Festyn zakończył się po osiemnastej, szczęśliwi beneficjenci loterii mieli bez wątpienia najszersze uśmiechy. To było piękne widowisko i wielkie, sportowe święto. Sport przecież kształtuje ciało i duszę, było więc na co popatrzeć i skąd brać wzór.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczniom zaangażowanym w festyn, nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły. Serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom szkoły, gwiazdom festynu, klubom, grupom za niezapomniane wrażenia. Dziękujemy pięknie!

Poniżej umieszczona jest fotorelacja z wydarzenia.

 

 

 

 

Przejdź do treści