Wycieczka do Lublina – pokazy fizyczne

25 września uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w wycieczce, której głównym celem były coroczne pokazy fizyczne w Lublinie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej.

a

25 września uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w wycieczce, której głównym celem były coroczne pokazy fizyczne w Lublinie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Były to 56 pokazy. Mogliśmy oglądać wszelkie zastosowanie i działanie praw oraz zasad fizycznych w praktyce. Tematami tegorocznych pokazów były:

– Prąd elektryczny

– Światło i oko

– Fizyka latania

– Promieniotwórczość

            Pozwoliło nam to lepiej zrozumieć przerabiane w szkole zagadnienia fizyczne. Bardzo wielu uczniów z zaciekawieniem słuchało i oglądało pokazy. Głównym celem było nauczenie oraz zrozumienie pojęć fizycznych, i udało się to. Obrazowe „pokazanie fizyki” z nutą humoru pozwoliło nam lepiej ją zrozumieć i z pewnością pomoże nam podczas egzaminu, który czeka nas w tym roku.

          Pokazy nie były jedynym wydarzeniem tego dnia. Mieliśmy również możliwość zwiedzić muzeum na Majdanku. Pani przewodnik opowiedziała nam o tragicznych wydarzeniach, które miały tam miejsce podczas II wojny światowej. Wycieczka była bardzo udana dostarczyła nam dużo emocji i atrakcji, a na dodatek w ciekawy sposób nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy.

Autorka artykułu: Maja Kaczkowska

Autorka zdjęć: Olga Żelazowska

a

Przejdź do treści