Wycieczka kl. 2c i 3a do Piernikowa i Chęcin

8 października 2021 roku uczniowie klasy 3a wspólnie z uczniami klasy 2c wybrali się na wycieczkę szkolną. Pierwszym punktem wycieczki było Piernikowo.

a

8 października 2021 roku uczniowie klasy 3a wspólnie z uczniami klasy 2c wybrali się na wycieczkę szkolną.

Pierwszym punktem wycieczki było Piernikowo. Pod czujnym okiem zdolnych Słowianek dzieci przeżyły emocjonującą przygodę, w trakcie której nie tylko miło spędziły czas, ale i nauczyły się sztuki pieczenia pierników. Oprócz pysznych wypieków uczniowie szukali odpowiedzi na nurtujące ich pytanie: Co ma piernik do wiatraka?

Kolejnym punktem wycieczki były Chęciny i ogromny kompleks naukowo-techniczny Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Obiekt propaguje nowoczesną naukę poprzez zabawę, dając możliwości korzystania z najnowocześniejszego sprzętu interaktywnego i ekspozycji z całego świata. Tutaj dzieci mogły oglądać i czynnie uczestniczyć w projekcie „Człowiek – niezwykła maszyna”, gdzie przedstawiane były zagadnienia związane z budową i funkcjami życiowymi człowieka. Mogły sprawdzić, dotknąć, zobaczyć i poczuć na własnej skórze: jak to jest poruszać się i pokonywać przeszkody na wózku inwalidzkim, jak dobrą mamy pamięć, jak działa przewód pokarmowy, ile wody jest w naszym organizmie, jaką mamy pojemność płuc, którędy przebiegają nasze żyły, jak działa serce oraz jaka jest siła ludzkich mięśni? To były wspaniałe doświadczenia.

Wróciliśmy zmęczeni, ale radośni i szczęśliwi.

a

Autor: Elżbieta Marcinkiewicz, Agnieszka Stefańska

a

a

a

Przejdź do treści