XVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

Tegoroczna pielgrzymka dla wielu z nas zaczęła się 10 października 2018 r. Przed cudownym obrazem Matki Boskiej już od 20.30 młodzież z naszej szkoły wraz z katechetką p. Renatą Miszczyk prowadziła rozważania pod hasłem „Cały zawierzam się Maryi”.

Tegoroczna pielgrzymka dla wielu z nas zaczęła się 10 października 2018 r. Przed cudownym obrazem Matki Boskiej już od 20.30 młodzież z naszej szkoły wraz z katechetką p. Renatą Miszczyk prowadziła rozważania pod hasłem „Cały zawierzam się Maryi”. Padło wówczas wiele ważnych słów: o naszym patronie Janie Pawle II, o patronie młodzieży świętym Stanisławie Kostce, o zawierzeniu młodzieży Maryi. Poważne słowa przeplatane były pieśniami w wykonaniu dziewcząt z klas 6-8 i 3 gimnazjum: Ani, Asi, Julii, Marty, Martyny, Mileny, Oli, dwóch Oliwii i Tosi. O 21 modlitwę czuwaniową rozpoczął biskup radomski Henryk Tomasik – duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

To modlitewne czuwanie rozpoczęło pielgrzymowanie na Jasną Górę społeczności – Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II. Młodzież i księża w czasie czwartkowej mszy dziękowali za dar Papieża – Polaka na Stolicy Piotrowej, za Jego święte życie, działalność duszpasterską, nauczanie, świadectwo wiary oraz za głęboki wymiar cierpienia i śmierci Ojca Świętego.  W stulecie niepodległości dziękowaliśmy także za naszą ojczyznę oraz modliliśmy się w intencji młodzieży.

W czasie mszy św. odprawianej przez arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, biskupa radomskiego Henryka Tomasika  oraz ks. Dariusza Kowalczyka modliło się ponad 14 tys. osób z ponad 300 szkół z Polski i z Białorusi. Uczniowie wypuścili w niebo białe i żółte balony ze swoimi intencjami, podziękowaniami i prośbami. Odczytany został Akt zawierzenia Maryi oraz list do papieża Franciszka. Oprawę muzyczną pielgrzymki zapewnili uczniowie, nauczyciele oraz rodzice z naszej szkoły.

Tradycyjnie Rodzina Szkół im. Jana Pawła II włączyła się w organizację XVIII Dnia Papieskiego, który w tym roku odbędzie się 14 października. Jego widocznym znakiem jest zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Środki finansowe będące materialnym efektem pielgrzymki zostaną przekazane do dyspozycji abpa Mieczysława Mokrzyckiego oraz za pośrednictwem Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy AK na pomoc dla najbardziej potrzebujących powstańców warszawskich.

Pielgrzymka ma dla nas bardzo wielkie znaczenie duchowe. Dodatkowo jest to możliwość spotkania się z uczniami z innych szkół mających imię takie jak nasza – Jana Pawła II. Cieszymy się, że mogliśmy brać w niej udział. I że za rok będziemy tam znowu.

Autor: Irmina Warmiak

a

Napisali o nas – 2018

oraz placówki noszące imię Jana Pawła II

 

Zachęcamy do obejrzenia filmów z tego wydarzenia.

 

Przejdź do treści