Zakończenie projektu CEE „Nasi ulubieńcy”

Również i w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do projektu „Nasi ulubieńcy” 2015/2016r organizowanego przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Radomiu. W ramach realizacji projektu wykonano szereg działań mających na celu przybliżenie dzieciom losu bezdomnych psów, oraz uwrażliwienie dzieci na humanitarne traktowanie zwierząt oraz wyrabianie poczucia odpowiedzialności za posiadane zwierzęta. W tym roku szkolnym w akcji wzięli uczniowie klas 0 – VI.

Również i w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do projektu „Nasi ulubieńcy” 2015/2016r organizowanego przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Radomiu. W ramach realizacji projektu wykonano szereg działań mających na celu przybliżenie dzieciom losu bezdomnych psów, oraz uwrażliwienie dzieci na humanitarne traktowanie zwierząt oraz wyrabianie poczucia odpowiedzialności za posiadane zwierzęta. W tym roku szkolnym w akcji wzięli uczniowie klas 0 – VI.

 W ramach tego projektu uczniowie uczestniczyli w:

  • Akcji „Wzorowy właściciel czworonoga” – mających na celu zbadanie sytuacji zwierząt na osiedlach mieszkaniowych.
  • Akcji „Złotóweczka dla koteczka i pieseczka”, która polegała na zbieraniu pieniędzy do klasowych skarbonek na rzecz wolno żyjących zwierząt przebywających na radomskich osiedlach.

Suma zebranych pieniędzy: 260 zł .
Zebrana karma (w kg) około 45kg.

W akcję zaangażowała się prawie cała społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele i rodzice dzieci uczęszczających do naszej szkoły. Pieniądze zostały przekazane koordynatorowi akcji, a następnie wpłacone na konto CEE. Uczniowie wykazali się dużą wrażliwością na los bezpańskich psów i kotów, dzięki tej hojności udało nam się zgromadzić wyżej wymienioną kwotę.

 W klasach młodszych odbywały się cykliczne zajęcia edukacyjne, podczas których uczniowie poznawali rasy psów, słuchali opowiadań, oglądali projekcje multimedialne oraz filmowe, w których bohaterami były psy. Uczniowie opowiadali o swoich psach, przygotowali gazetki na temat:  „Październik Miesiącem Dobroci dla Zwierząt” oraz uczestniczyli w konkursie plastycznym pt: „Mój przyjaciel pies i kot”. Wszystkie prace dzieci mogliśmy podziwiać na korytarzu szkolnym obok świetlicy.

22 kwietnia 2016 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Straży Ochrony Zwierząt mająca swoją siedzibę we Wrzosowie oraz Panią weterynarz Małgorzatą Kuszaj. Dzieci uczestniczyły w spotkaniu z psem i zajęciach edukacyjnych. Dzieci mogły pogłaskać psa, nakarmić go, poznać jego zwyczaje. Podczas spotkania uczniowie przekazali karmę dla zwierząt. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Dzieci zadawały dużo pytań. Było to dla nich spotkanie ciekawe i pełne wrażeń.

 Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w projekcie „Nasi ulubieńcy”.

Koordynatorzy akcji: E. Stani, M. Jałowska, A. Stefańska, M. Malicka.

Autor: Edyta Stani

Przejdź do treści