XVIII Dzień Papieski

14 października 2018 roku w całej Polsce i w środowiskach polonijnych obchodziliśmy już po raz osiemnasty Dzień Papieski. Jego hasłem przewodnim było „Promieniowanie Ojcostwa”.

14 października 2018 roku w całej Polsce i w środowiskach polonijnych obchodziliśmy już po raz osiemnasty Dzień Papieski. Jego hasłem przewodnim było „Promieniowanie Ojcostwa”.

Centralne obchody odbyły się na warszawskim Wilanowie. Dzięki zaproszeniu przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” uczestniczyliśmy w nich razem z gośćmi z całej Polski. Naszą społeczność szkolną reprezentowała bardzo liczna – prawie 90-osobowa – grupa uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników.

Program przedstawiał się interesująco. Niedzielne obchody zainaugurowała msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej. Następnie korzystaliśmy z atrakcji przygotowanych w miasteczku rodzinnym stypendystów Fundacji DNT.  Zwieńczenie stanowił Galowy Koncert Dnia Papieskiego transmitowany przez TVP.

Prowadzony przez Przemysława Babiarza koncert  okazał się multimedialnym widowiskiem. Zaprezentowane zostały w nim sylwetki osób, które były ojcami duchowymi i które miały moc pociągania za sobą całych rzesz. W ich gronie, oprócz Jana Pawła II, znaleźli się abp Szczęsny Feliński, kard. Wyszyński czy ks. Jerzy Popiełuszko.

Podczas koncertu wystąpili m.in. Marek Piekarczyk, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Krzysztof Antkowiak, Natalia Sikora, Damian Ukeje, Darek Malejonek. Wykonywali oni utwory w ciekawych aranżacjach – również rockowych i hip-hopowych. Artystom towarzyszyła orkiestra pod dyrekcją Rafała Koniecznego, Teatr Piosenki oraz chóry dziecięce.

XVIII Dzień Papieski przeżyliśmy w radosnej atmosferze. Niewątpliwie uczestniczyliśmy w niezwykłym wydarzeniu, w którym wymiar duchowy i artystyczny stanowiły jedność.

Autor: Anna Gralec

Przejdź do treści